Warto śledzić…

Poniżej zebrałem listę źródeł w Internetach, gdzie można znaleźć całkiem interesujące, przydatne, a także pomocnne informacje nt. różnych aspektów IT (i nie tylko). Lista jest przeze mnie uzupełniania w wolnych chwila o nowe pozycje.

Jeśli chciałbyś zaproponować nowe, ciekawe źródło warte śledzenia – podziel się nim z innymi w komentarzu i napisz dlaczego je za takie uważasz ;)

Linux

nixCraft (cyberciti.biz) – blog zawierający bardzo dużą ilość wskazówek, poradników i infomracji dotyczących m. in. Linuxa

DigitalOcean Tutorials – tworzony przez pracowników DO zbiór poradników dt. podstawowych zadań administracyjnych w Linuxie związanych z najczęściej stosowanym oprogramowaniem i dystrybucjami (Ubuntu, Debian, CentOS)

Tecmint – bogaty zbiór poradników z zakresu Linuxa i tematów pokrewnych.

HowToForge – mniej bogaty, ale niemniej interesujący zbiór poradników dt. Linuxa

reddit.com/r/linux – grupa na Reddit skupiająca informacje (często gęsto bardzo interesujace i ciekawe) zamieszczane przez czytelników (ponad 220k)

reddit.com/r/CentOS – grupa skupiająca informacje dt. CentOSa

centos.com.pl – techniczny blog skupiający opisy i wskazówki dla przydatnych funkcjonalności, możliwych do zrealizowania w dystrybucjach CentOS/RHEL.

Programowanie

Poradnik początkującego programisty – autorstwa Gynvaela Coldwinga, pozycja obowiązkowa dla osób rozpoczynających przygodę z programowaniem.

TutorialsPoint – pokaźny zbiór poradników i kursów nt. różnych języków programowania i tematyk/technologii im pokrewnych

Security

gynvael.coldwind//vx.log – blog Gynvaela Coldwinda poruszający zagadnienia Reverse Engineeringu, Security, Hacking, a także programowania

reddit.com/r/netsec – grupa na Reddit skupiająca informacje i newsy dt. security

PentesterLab – portal skupiający zestaw zadań i ćwiczeń dla początkujących pentesterów w wersji darmowej i PRO.

Wampiryczny blog Pawła Golenia – bezpieczeństwo w cyfrowym świecie widziane okiem doświadczonego pentestera :-)

hasherezade’s 1001 nights – stricte techniczny blog o Reverse Engineeringu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O bezpieczeństwie, Linuxie i programowaniu okiem pasjonata